Festiwal im. Adama Didura

AKTUALNOŚCI

XXIX Festiwal im.Adama Didura

od 26/08/2019 do 26/08/2019 | Pawlik/Moniuszko Polish Jazz
XXIX Festiwal im.Adama Didura

26.09.2019 godz. 18.00 (czwartek)

Mistrzowskie interpretacje    
cena biletu 40 zł         

Pawlik/Moniuszko Polish Jazz

Włodek Pawlik – fortepian
Paweł Pańta – kontrabas
Adam Zagórski – perkusja


    Najnowsza płyta autorska Włodka Pawlika, z której materiał będzie prezentowany podczas koncertu, ukazała się w jubileuszowym Roku Moniuszkowskim, uchwalonym zarówno przez Sejm RP jak też przez UNESCO. W 2019 roku większość wydarzeń kulturalnych nawiązywała do bezpośrednich inspiracji muzyką twórcy polskiej opery narodowej. Tak też jest w odniesieniu do projektu „Pawlik/Moniuszko -Polish Jazz”.

     Światowej sławy polski pianista jazzowy, laureat nagrody Grammy, Włodek Pawlik wziął na warsztat najsłynniejsze pieśni i arie Stanisława Moniuszki aranżując je i nagrywając w jazzowej estetyce. Efekt - jak zwykle w odniesieniu do tego wybitnego artysty-fantastyczny. Muzyka z najnowszego albumu, to rozkosz dla ucha i… ducha. Bez cienia wątpliwości otrzymujemy dzieło najwyższej próby, które zadowoli zarówno prawdziwych koneserów muzycznych jak też szerokie grono słuchaczy.

     Podczas koncertu usłyszymy m.in.: Prząśniczkę, Znasz-li ten kraj, Po nocnej rosie; arie: Jontka Szumią jodły na gór szczycie, Halki Gdybym rannym słonkiem, Skołuby Ten zegar stary.
     W odróżnieniu do bardzo licznych płyt jazzowych z opracowaniem muzyki Chopina, płyta Włodka Pawlika jest pierwszą na polskim a jednocześnie światowym rynku fonograficznym, na której zostały nagrane utwory Moniuszki w jazzowej interpretacji.