Gwiazdy Jazzu w SDK

AKTUALNOŚCI

KINGA GŁYK QUARTET

od 18/06/2022 do 14/07/2022 | GWIAZDY JAZZU W SDK
KINGA GŁYK QUARTET

18.06. 2022  godz. 19.00

KINGA GŁYK QUARTET

Kinga Głyk – bass
Paweł Tomaszewski – keyboards
Arek Grygo – keyboards
Yoran Vroom – drums

cena biletu - 30 zł

 

KINGA GŁYK –  artystka, basistka, kompozytorka. Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii Odkrycie Roku 2021. W kategorii "Gitara basowa" Jazz Top 2021 – miejsce 1.
Mając zaledwie 24 lata zadziwia nie tylko swoim wybitnym talentem muzycznym ale jej sukcesy artystyczne oraz nagrody, które zdobywa notowane są na najwyższych miejscach w najbardziej prestiżowych rankingach sceny muzycznej na całym świecie!
Ogromna liczba fanów Kingi świadczy o tym, jak bardzo jej osoba i twórczość znacząco i pozytywnie wpływają na różne pokolenia słuchaczy obecnego czasu. Kinga Głyk uważana jest za najlepszą polską basistkę i wschodzącą gwiazdę muzyki jazz'owo-blues'owo-funk'owej.
Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 12 lat grając w rodzinnym GŁYK P.I.K. TRIO.
W marcu 2015 roku wydała swój debiutancki album „Rejestracja” ,który otrzymał bardzo dobre recenzje od m.in. Radiowej Trójki, Magazynu „Jazz Forum” i „Twój Blues”.
W 2016 roku Kinga nagrała swój drugi autorski album live pt. :"Happy Birthday". W 2016 roku video coveru "Tears in Havean” w wykonaniu Kingi Głyk  uzyskało ponad 20 milionów wyświetleń!!!
W 2017 roku pojawiła się trzecia autorska płyta artystki  pt. " Dream" w doborowym towarzystwie muzyków: Tim Garland – saksofon, Nitai Hershkovits – fortepian, Gregory Hutchinson – perkusja.
W 2019 roku Kinga Głyk otrzymała  nagrodę Grand Prix w kategorii „Nowa nadzieja polskich jazzowych melomanów”. W tym samym roku podczas Leverkusen Jazz Festival artystka zagrała z legendarnym  Marcus'em Miller'em. W 2018 roku została nominowana w kategorii "Międzynarodowa gitara basowa" do niemieckiej nagrody Echo Jazz.
W 2019 roku został wydany jej czwarty autorski album pt. "Feelings" Od kilku lat nagrywa dla jednej z najbardziej  prestiżowych światowych wytwórni Warner Music Group Germany.
W 2021 roku Kinga Głyk została nominowana wraz z Christian McBride i Wolfgang Muthspiel do nagrody Deutscher Jazz Preis.

 

 

Krótka fotorelacja: