Gwiazdy Jazzu w SDK

AKTUALNOŚCI

ALEKSANDRA MOŃKO - ALLEN QUINTET

od 16/06/2022 do 14/07/2022 | GWIAZDY JAZZU W SDK
ALEKSANDRA MOŃKO - ALLEN QUINTET

ALEKSANDRA MOŃKO-ALLEN QUINTET

Aleksandra Mońko-Allen – fortepian
Konrad Żołnierek – kontrabas
Tomasz Grzegorski – saksofon tenorowy
Jerzy Małek – trąbka
Kacper Skolik – perkusja

cena biletu - 30 zł

 

Aleksandra Mońko-Allen – pianistka i kompozytorka, która po długoletnim pobycie w USA powróciła do Polski z nową płytą „Wherever You Are” („Gdziekolwiek jesteś”) Album inspirowany jest najlepszą amerykańską muzyką jazzową lat 60-tych, reprezentowaną przez takie legendy jak: John Coltrane, McCoy Tyner, Horace Silver, czy Art Blakey.
Ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego na Wydziale Jazzu w Katowicach w klasie fortepianu Wojciecha Niedzieli. Dwukrotnie zdobyła pierwsze miejsce na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w Słupsku.
W USA kontynuowała naukę w City College of New York w Nowym Yorku przy boku takich wybitnych muzyków jazzowych jak John Patitucci, John Hicks i Ronney Mathews. Ukończyła University of the District of Columbia w Waszyngtonie w klasie fortepianu dr Marvy Cooper. Przez sześć lat prowadziła Chór Gospel w kościele Mt. Calvary Catholic Church w Forestville w stanie Maryland, komponując i aranżując dla niego utwory.
Współpracowała z takimi muzykami jak Butch Warren, Eric Allen, Ephraim Wolfolk, Catarina Racha czy Vanessa Williams.
Jej mężem jest Eric Allen - znany nowojorski perkusista, który występował z takimi gwiazdami amerykańskiego jazzu jak m.in.:  Archie Shepp, Jon Hendricks, Wallace Roney, Slam Steward, Illinois Jacquet.

fot. Marcin Storma

 

Krótka fotorelacja: