Gwiazdy Jazzu w SDK

AKTUALNOŚCI

WOJTEK MAZOLEWSKI -YUGEN

od 15/06/2022 do 14/07/2022 | GWIAZDY JAZZU W SDK
WOJTEK MAZOLEWSKI -YUGEN

WOJTEK MAZOLEWSKI - YUGEN

Wojtek Mazolewski – gitara basowa, gitara
Krzysztof Kawałko - gitara
Pola Atmańska - fortepian
Hubert Zemler – perkusja

Cena biletu - 30 zł
 

Wojciech Mazolewski: basista, kompozytor, autor muzyki do audiobooków, spektakli teatralnych i filmów, współtwórca polskiego yassu. Ze swoim kwintetem od 2011 roku przesuwa granice muzycznych interpretacji i prezentuje słuchaczom nowy sposób postrzegania muzyki jazzowej. Twórczość kwintetu to nieoczywiste aranżacje i energetyczne połączenie tradycji z nowoczesnością, które inspiruje i porywa amatorów (nie tylko) jazzu – w kraju i za granicą.

Wojtek Mazolewski o płycie:

Album YUGEN to mój osobisty zachwyt nad wszechświatem i jego nieograniczonym potencjałem. Zachwyt nad naszymi możliwościami, które trudno wyrazić słowami. Posłużyłem się muzyką, językiem duszy. Grając, czuję świat pięknym, urozmaiconym, pełnym różnorodnych form życia inspirującym miejscem, gdzie każdy może być szczęśliwy będąc sobą. Ten album rzuca też światło na drogę, jaką podążam. W jakimś sensie wyraża też, jak w tym czasie rozwijałem się jako człowiek.
Dziś widzę, jak wiele rzeczy wraca do mnie regularnie w życiu i manifestuje się w nim co jakiś czas. Choć popełniłem wiele błędów, wszystkie one pomogły mi zrozumieć siebie i świat a przede wszystkim dotrzeć do tego miejsca i dzielić się tym doświadczeniem z innymi. Zatoczyłem wielkie koło. Miałem okazję poznać wspaniałych ludzi na całym świecie. I każde z tych spotkań wzbogaca mnie i moją muzykę. Dziękuję każdej z osób, którą było mi dane spotkać. Dziś wiem, czuję i lepiej rozumiem, jak to wszystko gra we mnie. Ta płyta jest wyrazem wdzięczności za wszystko, co mnie
spotkało, na mojej drodze. Kiedy tylko otwieram drzwi i łamię barierę własnych ograniczeń, muzyka płynie i wyraża moją największą wdzięczność i miłość do Was wszystkich.

Niech Moc będzie z Wami


 fot. Patrycja Płanik

 

 

Krótka fotorelacja: